Naši terapeuti | Hiporehabilitace Jupiter
+420 776 614 704 | info@hipojupiter.cz
Květen 18, 2017

Naši terapeuti

TOMBA
český teplokrevník * 5.9. 1995

Tomba je náš nejzkušenější koňský terapeut. Do svých 15 ti let pracoval v cirkuse, takže jej nic nezaskočí a je prakticky nesplašitelný. Pravděpodobně s ním nebylo nejlépe zacházeno, jelikož jakmile mu něco jen trošku připomnělo manéž (třeba kruhovka) začínal panikařit. Tomba umí z cirkusu mnoho zajímavých kousků a když se mu nechce pracovat, zkouší nás uplatit cvičením 🙂
Tomba má moc rád děti a moc rád cvičí (prosí, klaní se, vzpíná se) a očekává za to nějakou dobrůtku. V červnu 2018 obdržel licenci České hiporehabilitační společnosti.

NATHANIEL
Siglavy XIV-7 SK, lipicán *2.10. 2010

Natánek je koňský terapeut, kterého jsme připravili pro hiporehabilitaci u nás. Je to citlivý koník, který se občas něčeho poleká. S klientem na hřbetě se však chová vzorně. Je to velký mazlík a nejraději má drbání v uchu, které je mu největší odměnou. Je vůdcem našeho stáda. pochází ze Slovenska a jako malý také strávil pár měsíců v cirkusu. Trošku nás zlobí tím, že umí rozvázat každý uzel 🙂 V červnu 2018 obdržel licenci České hiporehabilitační společnosti

PIPIN
Mistr, Welsh pony B *11.6. 2013

Pipinek je náš nejmladší koňský terapeut. S obsedáním pomáhaly děti z našeho koňského kroužku. Je to malý lump, rád dětem krade čepice a běhá s nimi po výběhu. Zakoupili jsme ho z JS Hobit Domašov od paní Jitky Smíškové, která koníky prakticky od narození připravuje pro budoucnost v hiporehabilitaci. Dělá nám opravdu radost, jelikož již ve svých dvou letech byl tak dobře připraven pro práci s dětmi, že jsme ho prakticky ihned mohli zařadit do kroužků.

SANTA
Hafling, *1994

Santu jsme dostali z Krkonoš, kde žila pouze s oslíkem. Začlenování do našeho stáda proběhlo zajímavě, jelikož se Santa koní bála. Teď už se aklimatizovala a užívá si plnohodnotný koňský život ve stádě.

BLESK
Fjord, *2000

Bleska jsme zakoupili z domova pro mentálně postižené, kde dříve pracoval jako hipoterapeutický kůň. Je to velmi chytrý a charakterní koník, od prvního dne ježděn na ohlávce, přestože předtím znal pouze udidlo. Po měsíci u nás se mu podařlo složit zkoušky České hiporehabilitační společnosti.
Jelikož nám připadá, že není Blesk – maximálně tak kulový blesk, přejmenovali jsme ho na Blixu.

DENNIS
9.6.2006 miniappaloosa

Dennis k nám přišel společně s Bleskem z domova pro mentálně postižené. Říkali o něm, že kope a kouše, tak jsme udělali tajnou domluvu, že když se bude chovat slušně, bude u nás moci zůstat.
Dennis asi zůstat chtěl, jelikož se od prvního dne chová vzorně. Je ideálním terapeutem na nácvik vodění koně, jelikož je maličký a zvládnou ho i malé děti.

DESPIN
4.8.1998 Český teplokrevník

Despin byl závodní parkurový kůň, který si u nás užívá zasloužený důchod díky své paničce Xenii, která ho k nám umístila a zařadila jej do kroužků a terapií. Má licenci České hiporehabilitační společnosti. Despin je náš nejvyšší kůň a veliký fešák.

LILY

Lilka je naše citlivá kobylka. Nejvíce miluje Natánka a Natánek jí. Říkáme jí Leeloo , jako mimozemštance z jednoho filmu. Lilka se totiž opravdu občas tváří, že vůbec neví kdo je a co tady dělá. Potřebuje jemné ale jasné vedení a pak je z ní perfektní parťačka.

 

PLEŠEK

Plešek je kocour plemene Kanadský Sphynx. Vykoupili jsme ho z množírny, kde žil v kleci. Odvděčil se nám za to neustálým předením a zahříváním a kočíčím léčením. S dětmi pracuje rád a přede jim do oušek.

MEFISTO

Mefisto, pravým jménem Buřt Zabiják, je z chovné stanice mého táty. Mefánek je studovaný psík, absolvoval s paničkou Idou dva roky vysoké školy veterinárního lékařství. Na přednáškách ale často spal. Dnes pomáhá hlídat naši drůbež před liškami a kunami. Občas vypomůže i na kroužkách a táborech s dětmi.

AMÁLKA A JŮLIE

Jůlie je naše svérázná kozička plemene Hnědá Krátkosrstá. Trká psy a miluje pivo. Dává nám moc dobré mlíčko a je trpělivá, když se děti učí dojit a ještě jim to nejde. Holandská Zakrslá koza Amálka je Jůlinky kamarádka, má moc ráda drbání mezi růžky a krade dětem svačiny.