LESNÍ KLUB V JUPITERU

Rádi bychom Vašim dětem, od dvou do šesti let, nabídli možnost strávení jednoho dne v týdnu v lese, se zvířaty, bohatým programem, s respektem k jejich osobám a ve spojení s přírodou! Výhodou klubu je malý kolektiv dětí ( kapacita 10 dětí), takže zvládáme péči i o vaše nejmenší.

Na příjemném místě mezi stromy, v Řevnicích nad lesním divadlem (adresa Mníšecká 23), nabízíme zázemí ve vytápěné jurtě, které doplňuje maringotka s tekoucí vodou a lesní hřiště s bosým chodníkem. Maringotka je dále vybavena terapeutickou místností, uzpůsobenou pro metodu Snoezelen, která je vhodná nejen pro děti s poruchou autistického spektra, poruchami chování a učení, či hyperaktivitou.V těsné blízkosti vnitřního zázemí, za ohradou, pobývají koně a další přátelská zvířata, o která budou děti v rámci programu spolupečovat. Místní koně mají licenci České hipoterapeutické společnosti a chovají se k dětem velmi ohleduplně. Máme plán, v lokalitě od příštího školního roku vybudovat plnohodnotný lesní klub či dětskou skupinu, protože máme však velkou chuť něco dělat už teď, otevíráme se, do konce školního roku, prozatím na jeden den v týdnu a to v úterý od 9:00- 15:00. Kromě zvířátek a lesního radování se děti můžou těšit i na lidovou slovesnost reflektující aktuální roční období,na tvoření a také na odpočinek se čtením pohádek v tradiční mongolské jurtě. Do programu lze po domluvě zařadit i muzikoterapii, hipoterapii či výše zmíněný Snoezelen. V místě bude již brzy vybudován také tzv. včelí dům, ve kterém budou přímo pod podlahou zabudována včelstva a který lze též využít pro účely terapie. Líbí se Vám to? Nám moc a věříme, že Vašim dětem se to bude líbit také! Chceme vytvořit respektující lesní společenství, kde se budou děti díky přirozeným podnětům, kontaktnímu přístupu a smíšenému kolektivu rozvíjet, dozvídat se o skutečnostech v přírodě, která nás obklopuje, učit se spolupráci a posilovat své tělo i mysl.

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023 CENÍK/ PŘIHLÁŠKA

Do lesního klubu přijímáme děti od dvou let, do zahájení školní docházky. Po individuální domluvě lze přijmout i dítě mladší. Od září bude klub otevřen vždy v úterý a ve středu 9-17 hodin. Cena školkovného 600 Kč/jeden den 1000 Kč/dva dny, včetně obědů. Měsíční školkovné bude vypočteno před začátkem měsíce dle počtu dní v daném měsíci.

ABSENCE – jednu absenci v měsíci lze nahradit formou docházky jiný den, než je dítě přihlášeno a to do 30 dnů od jejího vzniku. Při dlouhodobé nemoci individuální domluva.

PŘIHLÁŠKA https://docs.google.com/forms/d/1E09TYaIJItniq_gJQx9VFyuAOk_TqF7e6iEXrHOAfjk/edit

Kde: v prostoru sídla neziskové organizace z.s. Jupiter, u hájovny nad lesním divadlem v ŘevnicíchKdy: od 4.4. 2022 každé úterý 9:00-15:00Kdo: děti od dvou do šesti letCena: 600 kč/dítě/denJídlo: zatím vlastníKontakt: Detskyklub@hipojupiter.cz (zde můžete své děti přihlásit a směřovat sem veškeré dotazy)Níže přiložím nějaké odkazy na naše další projekty a pár amatérských fotografií.Moc se těšíme na krásné, lesní úterky s Vašimi dětmi!Den v lese s Jupiterem- Ida, Maya, Štěpánka

NAŠI PRŮVODCI

Mgr. Arnoštka Berousková

Speciální pedagožka, terapeutka a lektorka se zaměřením na podporu rodiny a vědomého rodičovství , maminka 4 dětí.

Maria Maya Tůmová

mladá maminka dvou synů, studentka pedagogické školy, zakladatelka Zahradní školky vycházející z waldorfské pedagogiky.Štěpánka Apetaurová

certifikovaná chůva, maminka dvou synů, studentka artetarapie

Kontakt : detskyklub@hipojupiter.cz